מרץ 26
לקראת הבחירות בקדימה מחר: "מופז הוא האדם המתאים להוביל את המערכת"

דני חלוץ עלה הבוקר לשידור בתוכניתו של ניב רסקין "נכון להבוקר" בגלי צה"ל והתייחס לפריימריז לראשות קדימה שיתקיימו מחר. חלוץ נשאל על החלטתו לתמוך בשאול מופז: "זה אינו עניין אישי, אלא מפלגתי ולאומי. המטרה העליונה היא לנסות להחליף את המערכת השלטת שהגיע זמנה להתחלף. מצאתי ששאול, אותו אני מכיר שנים רבות ועבדתי איתו כשהיה רמטכ"ל ושר בטחון, הוא איש עם יכולות כישורים ותכונות שעושות אותו מתאים להוביל את המערכת להתמודדויות שעומדת לפניה".

באשר להתבטאויות האחרונות של ציפי לבני נגדו, אמר חלוץ: "הפוסל במומו פוסל. חבל שבשיח הפוליטי שלנו, כשנגמרים הטיעונים לעניין, מתחילים לעסוק בגופו. היום החשוב הזה של הבחירות הוא חשוב, אבל חשוב יותר הוא היום שאחרי. אני מקווה שביום שאחרי כל הכוחות יתאחדו על מנת לטפל ביעד המרכזי – החלפת השלטון".

עוד התייחס הרמטכ"ל לשעבר להחלטת בג"ץ אתמול בנוגע לפינוי מגרון. "החלטת בית המשפט היא חד משמעית ואני מצר על כך שברגע שהחלטות כאלה אינן מקובלות על אחד מהצדדים, מיד מעלים את הדיון על חוקיות בג"ץ", אמר חלוץ. "חבל שתהליך כזה נגרר כל כך הרבה שנים – ואז המחירים יותר כבדים וכואבים. אבל אין מנוס מלבצע את החלטת בג"ץ – קרקע פרטית היא קרקע פרטית. והדין שם צריך להיות הדין כמו בכל המקומות. לא נכון יהיה להעתיק את התושבים למקום שצפוי שגם עליו יתקיים דיון משפטי בהמשך. ולכן, אם רוצים לעשות צדק עם התושבים, יש להעתיקם למקום שאין עליו מחלוקת", הוסיף.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>