פבר' 22
בעקבות ביטול חוק טל: "צריך להתחיל מההבנה – שיש חוק אחד לכולם"

בראיון שהעניק הבוקר הרמטכ"ל לשעבר לתכנית "נכון להבוקר" עם ניב רסקין בגלי צה"ל, בעקבות החלטת בג"ץ בעניין חוק טל, הצדיק דני חלוץ את ביטולו והסביר את השלכות צעד זה ולאן לדעתו יש להוביל את הצעדים הבאים: "אני חושב שחוק טל הוא טעות מיסודו, במקום שבו אנחנו מוותרים ומתפשרים על ערכים ועקרונות יסודיים של חברה מתוקנת ומקריבים אותם על מזבח הפוליטיקה וההסדרים הפוליטיים, אנחנו עושים עוון על פשע".

האזינו לראיון:

בתגובה לטענת השופט טל, כי בשנה האחרונה הוא זיהה מגמה של השתפרות וכי היה צורך לתת עוד זמן לחוק להוכיח את עצמו, הסביר חלוץ כי אמנם כוונותיו של השופט טל טובות, אך הן אינן נכונות. עוד הוסיף חלוץ, כי שאלת הזמן היא שאלת מפתח בנושא וכי אין לראות בשירות הצבאי כסוג של "ענישה" אל מול החברה החרדית אלא להעמיד את הצורך של החברה הישראלית לפני הכל.

הסתכלות רק על השירות הצבאי – מזעור הבעיה

"החברה הישראלית צריכה להיות חברה אחת ונדרש חוק אחד לכל האזרחים", הוסיף חלוץ ואמר:"אנחנו לא יכולים לחכות כי חברה לא יכולה להחזיק על כתפיה, על ידי מיעוט – את הרוב".

בנוסף, הבהיר הרמטכ"ל לשעבר כי אין מדובר בהכרח בשירות צבאי, אלא "קודם כל להכיל כלל, שבמדינה הזאת כולם משרתים את המדינה, בשירות צבאי או בשירות אזרחי". בהמשך הוסיף חלוץ כי יש להסתכל גם על הבעיה של השתלבות החברה החרדית בשוק העבודה כדבר נוסף והסתכלות רק על השירות הצבאי – היא מזעור של הבעיה.

לסיום, הסביר חלוץ כי איננו חושב שכבר מחר בבוקר יתייצבו 60,000 חרדים בשערי הבקו"ם וכי רוב הסיכויים הם שאי אפשר יהיה לקלוט את כולם בבת אחת, אך לטעון כי 10 שנות חוק טל הן פרק זמן קצר מדי – זה גם לא אפשרי והוסיף: "10 שנים, הן 16 אחוזים מחייה של מדינת ישראל עד היום", וכי בזמן שבו הוחלט על החוק, היו 400-500 פטורים לעומת הכמות הגבוהה שקיימת היום, אך "זה צריך להתחיל מההבנה – שיש חוק אחד לכולם".

תגובה אחת על בעקבות ביטול חוק טל: "צריך להתחיל מההבנה – שיש חוק אחד לכולם"

  1. מאת a. c.:‏

    אמירה נכונה הכרוכה באומץ פוליטי. כמי שעושה את צעדיו הראשונים בפוליטיקה הישראלית לוקח כאן חלוץ סכון (מהכרותי את האיש-סיכון מחושב) ואומר את הדברים בפה מלא ללא גמגום וללא קריצות,דבר שעלול להוביל בעתיד הרחוק,לכשיהייה ראש המפלגה וידרש לשותפות עם החרדים לסימונו כפרטנר לא רצוי (בדומה לתוית שהוצמדה לציפי לבני).ההיסטוריה של הפוליטיקה הישראלית מלמדת שהם – החרדים אינם שוכחים ולרוב גם אינם סולחים. דווקא משום כך ראוייה האמירה הרמה והצלולה הזו לחיזוק ולהערכה. רבים וותיקים מקרב הפוליטקאים שלנו,הגם שחושבים כך,אינם מתבטאים כך בפומבי.אנחנו צריכים מנהיגים שפיהם וליבם שווים ! יישר כח חלוץ !

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>