נוב' 02
"דין אשדוד כדין תל אביב"

דני חלוץ התארח אמש במשדר מיוחד של "פוליטיקה" בערוץ ה-1, שהתקיים באשדוד ודיבר על על החוסן הלאומי של ישראל נוכח ההסלמה בדרום הארץ והאיום האיראני.

"מה שצריך להדיר שינה מעינינו היא לא רק העובדה ש- 200 אלף תלמידים לא הלכו ללימודים, אלא שהשליטה אינה נמצאת בידינו", התייחס הרמטכ"ל לשעבר למצב הבטחוני. "השליטה נמצאת כרגע אצל מישהו בעזה שמכתיב לנו את סדר היום ואת זה צריך למנוע ממנו".

ההסלמה בדרום

חלוץ הצדיק את ראשי הערים בדרום, שמגלים אחריות כלפי תושבי עירם ונותנים להם הנחיות, גם אם הן כאלה שאינן עולות בקנה אחד עם המלצות מערכת הביטחון, והתייחס לתגובה בה ישראל צריכה לדעתו לנקוט. "התגובה אינה צריכה להיות תלויה גאוגרפית", אמר.דן חלוץ - פופוליטיקה

"אומנם תל אביב היא סמל וברגע שיתקפו אותה המשמעות תהיה ישראל כולה נתונה באופן מעשי לאיום הרקטות. אבל דין באר-שבע ודין שדרות ודין אשדוד – צריך להיות כדין תל אביב. אני לא חושב שצריך להחריב את עזה, אבל צריך לפגוע בארגונים הקיצוניים ולסכל את מנהיגיהם מהראשון ועד האחרון".

עם זאת, חלוץ ציין כי "הפתרון בסופו של דבר טמון בעשייה מדינית מול כל מי שמוגדר כיריב. יבוא יום והחמאס ישלוט בכל המתחם הפלסטיני. במקרה כזה נצטרף להכות אותו, או לדון איתו. אני מציע לדון לפני המכות. עד שנגיע למצב של דיון איתם, אסור להרפות וצריך לשקם את ההתרעה באיזור – כפי שעשינו בלבנון 2006. החיזבאללה מורתעים ויש לנו כבר 5 שנים של שקט".

האיום האיראני

הרמטכ"ל לשעבר גם התייחס לנושא התגובה של ישראל לאיום האיראני וטען שזה לא נכון יהיה להפוך את זה לדיון ציבורי. "אני חושב שדיון ציבורי בטקטיקות מבצעיות הוא לא לגיטימי. ראש הממשלה ושר הביטחון לא צריכים להגיב בנושא וכך ייפסק הדיון", אמר.

"בנוגע לתגובה – הפעלת כוח צריכה להיות האופציה האחרונה וזו אינה משימתה של ישראל לבדה. עוד לא הגענו לרגע שמוצו כל התהליכים. בימים הקרובים אנו צפויים לדו"ח הוועדה הבי"נל לאנרגיה אטומית, נשמע מה הם אומרים. ייתכן ולישראל היה אינטרס להעלות את הנושא לסדר היום על מנת להפעיל לחץ על מדינות העולם, לקידום סנקציות ולא באמת לממש את האיום".

תגובה אחת על "דין אשדוד כדין תל אביב"

  1. מאת עדנה:‏

    דן אני מאמינה לך וסומכת עליך מי שהרס את ההרתעה והרס את הצבא "אביב נעורים" שרצה להפריט את צהל זה אהוד ברק כשהיה רמטכל ושאול מופז סגן הרמטכל קיבלת צבא עם תקציב נמוך מאוד ובזכותך השתפרנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>