אוק' 30
"יש להכות בחמאס בעזה ולהשיב את ההרתעה"

הרמטכ"ל לשעבר, דני חלוץ, קרא הבוקר לממשלה לפגוע בצמרת הצבאית והאזרחית של חמאס וארגוני הטרור בעזה, על מנת להשיב ההרתעה של ישראל.

בראיון לתוכנית "מה בוער" של רזי ברקאי בגלי צה"ל אמר חלוץ ש"צריך להשיב את ההרתעה שלנו לרצועת עזה, היא לא התקיימה אפילו לרגע אחד מאז מבצע עופרת יצוקה ועד היום. המציאות הזאת שבאשדוד, באשקלון, בבאר שבע, בשדרות, בגן יבנה וכל הישובים באזור נתונים תחת אש, על פי רצונו של גורם כזה או אחר בעזה – היא בלתי נסבלת".

חלוץ ציין שיש לשאוף להגיע להסדר ופתרון מדיני בטווח הארוך, אך בטווח הביניים צריך לייצר מכה שתיצור הרתעה, מעבר לציפיות היריב, בדומה למלחמת לבנון השנייה. "רקטה פגעה בבית ספר ריק בשבת, למה לחכות שהרקטה תפגע בבית ספר מלא באמצע היום?".

חלוץ, שסיפר כי נכדיו הגרים בדרום, שבתו הבוקר בעל כורחם מלימודים, אמר: "אני שואל את עצמי למה הם לא הולכים היום לבית ספר, הם צריכים לחזור בשביל זה לתל אביב? האינטרס של מדינת ישראל הוא להבטיח שאזרחיה ילכו יומיום לאן שהם צריכים ללכת מתוקף ניהול חיי שגרה. זה לא מתקיים – ובזה צריך לטפל".

"חייבים לטפל בזה במכה חזקה מעבר לצפיות של הצד השני. הצד השני מייצר משוואות לפי נוחותו ואנחנו חייבים לייצר משוואות אחרות לפי הנוחות שלנו", הוסיף חלוץ.

לסיום התייחס חלוץ לאיום האיראני: "אני בעד להפעיל כוח רק כאשר מוצו כל האפשרויות האחרות. במקרה ומוצו כל האפשרויות – יש לבקש מהאמריקאים לעשות את זה, כי מדובר בבעיה גלובלית, אזורית ורק לאחר מכן ישראלית. בואו נטפל קודם בבעיות הקרובות".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>