יוני 06
"מדהים לראות את יצר ההתנדבות שלהם"

לרגל אירוע ההתרמה של עמותת אתגרים שיערך הערב (20:00) בהיכל התרבות בת"א, התארח דני חלוץ בתוכנית הבוקר של ערוץ 10.

חלוץ סיפר כיצד החל הקשר המיוחד שלו לעמותה, שהוא עומד בראשה בהתנדבות. "בשנת 2001, בשרותי כמפקד חיל האוויר, פגשתי באחד מבסיסי החיל קבוצה גדולה של ילדים ונערים בעלי מוגבלויות. דיברנו והם נכנסו לי ללב. בחלוף הזמן, השתחררתי. מנכ"לית העמותה פנתה אלי והציעה לי את תפקיד יושב הראש. לקח לי 60 שניות כדי לומר כן. זה היה מסוג הדברים שרציתי לעשות".

חלוץ נשאל על יחס החברה הישראלית לנערים מוגבלים והשיב: " אני חושב שהם לא מנודים מהחברה, אבל בהחלט מרגישים בקושי להשתלב. בהקשר זה אני רוצה לציין בחיוב רב את צה"ל, שעושה מאמץ לגייס כל אחד לשירות שהולם את המגבלות הפיזיות. מטרת העמותה היא לבנות את בטחונם העצמי של בעלי המוגבליות על מנת שיראו שהם יכולים לעשות הרבה יותר".

על רוח ההתנדבות אמר חלוץ: "מדהים לראות את יצר ההתנדבות של בעלי המוגבלויות . הם כל כך רוצים לתת. מצד שני, אני רואה כאלה שיכולים לעשות אבל בורחים ומשתמטים. יש כאלה שרוצים לתת ולא יכולים, ומולם כאלה שיכולים, אבל לא רוצים לתת ורק מקבלים. חוסר הסימטריה הזו הוא בעיה של החברה הישראלית".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>