מאי 02
"רק איום פיסי יכול להרתיע את מנהיגי הטרוריסטים"

דני חלוץ התראיין היום בצהרים לתוכנית "בצהרי היום" של אסתי פרז ברשת ב', בעקבות חיסולו של הארכי-טרוריסט אוסמה בין-לאדן. "זהו הישג עצום לאמריקאים ולאובמה", אמר הרמטכ"ל לשעבר. "החיסול מעיד שהמלחמה בטרור דורשת נחישות והתמדה והיא לא נגמרת בפעולה אחת".

חלוץ התייחס בדבריו למשמעות של החיסול: "אין לצפות שהחיסול של אוסמה יחסל ארגון שלם. המשמעות היא הסמל. בעולם של דימויים וסמלים התבצע כאן מהלך כנגד הסמל שמייצג את כל הארכי-טרוריזם העולמי. החיסול גם מאוד משמעותי בדימוי ובתדמית של אובמה, במיוחד על רקע מדיניותו הפייסנית. גם הוא הבין שחיבוק או הושטת יד ורצון להתפייס, איננה עומדת מול הצורך להמשיך ולפעול נגד הטרור".

אני מניח שלחשש מנקמה יש יסוד", המשיך חלוץ. "ראינו בעבר שטרוריסטים נוטרים ונוקמים. אבל הדרך היחידה להתמודד מול טרור היא להרתיע ולאיים פיסית על מנהיגיו והמוציאים לפועל. אין להם מה להפסיד. הם נלחמים על טריטוריה לא שלהם, ולכן רק האיום הפיסי יכול להרתיע ולהצר את צעדיהם – וזה נכון גם לגבי הטרוריסטים כאן.

הידיעה שיש חרב המתנופפת על ראשם, שביום מסוים כשיווצרו התנאים תונחת על צווארם, היא ידיעה מרתיעה – וטוב שהם יהיו מורתעים".

תגובה אחת על "רק איום פיסי יכול להרתיע את מנהיגי הטרוריסטים"

  1. מאת מתנות לגבר:‏

    הספר "בגובה העניים" הוא ספר מרתק הגולל ביחד עם סיפורו האישי של חלוץ את ההיסטוריה הצבאית של עם ישראל (גם אם מנקודת מבט אישית).
    מעניין אם התובנות שעולות בהקשר של מלחמת לבנון השנייה וועדת וינוגרד יובילו לשינויים בעתיד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>