יולי 09
דני חלוץ לגלי צה"ל: "יש לפגוע בחמאס – מהראש עד הזנב"

בעקבות פרוץ מבצע "צוק איתן", התראיין הבוקר דני חלוץ לגלי צה"ל והתייחס לאופן הפעולה שבו יש לנקוט כלפי ירי הטילים של החמאס לעבר ישראל. "במערכה נגד טרור מדיניות של 'הכלה' אינה מדיניות נכונה. הרתעה מושגת אם הצד השני מבין שהמחיר ששילם הוא בלתי נסבל ולכן יש לפגוע בהנהגת החמאס מהראש עד הזנב באופן שיטתי ומתמיד. טרוריסטים ללא הנהגה, הם חסרי משמעות", הוא אמר.

להערכתו של הרמטכ"ל לשעבר, העימות מול החמאס יכול להימשך עוד זמן רב. "אנחנו צריכים להגדיל את המרחק בין פרצי האלימות – יש לתת מכות יותר כואבות ויותר אישיות. כל אחד מהטרוריסטים צריך להרגיש רדוף אישית – הוא ביתו, משפחתו ונכסיו". לגבי פעולה קרקעית אמר חלוץ ש: "אין להוציא מהכלל אפשרות זו, אבל צריך לחשוב אם רוצים לשלוט במיליון וחצי אנשים, יש לזה השלכות ארוכות טווח. יש לדחות אופציה כזאת ככל האפשר – עד שלא יהיה מנוס. אי אפשר להשיג נוק-אווט במערכה כזו ".

לגבי הסיכולים הממוקדים אמר חלוץ כי אין לעשות הפרדה בין "דרג מדיני" לבין "דרג צבאי". "אני לא מכיר את המושגים האלה. זה שהניה לובש עניבה לא הופך אותו חסין לפגיעה. אני לא זוכר שבין לאדן הוגדר כדרג מדיני. הוא היה טרוריסט – ולכן פגעו בו. בלבנון יש שקט כי גבו מהחיזבאללה מחיר שהיה בלתי נסבל מבחינתם – וגם זה לא נצחי. שוב דבר לא נצחי פה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>