ספט' 01
דני חלוץ בגל"צ: "לעיתוי התקיפה אין משמעות"

דני חלוץ התראיין הבוקר לתכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל, בעקבות ההחלטה של אובמה לפנות לקונגרס ובכך לדחות את התקיפה של ארה"ב בסוריה. "אני חושב שאובמה צודק בדבר אחד – לעיתוי אין משמעות, כי הסורים לא יכולים להפוך את הקערה על פיה בזמן שיעמוד לרשותם. אין דחיפות מיידית ולכן כל הדיבורים על כך שנסתם הגולל על תקיפה הם דיבורים בעלמא", אמר הרמטכ"ל לשעבר.

חלוץ המשיך והסביר כי "האמריקאים לא יכולים להתעלם מכך שאין להם קואליציה תמיכה עולמית. אין להם את נאטו, אין את האירופאים, אין את רוסיה ואין את סין. האילוצים שעומדים בפני אובמה הם קצת יותר מורכבים מהסתכלות הישראלית – ואנחנו לא צד בעניין. ההליך שאובמה עושה נועד לתת לו גיבוי למקרה שהתקיפה תעצים ותתרחב – כי הוא יודע איך זה יתחיל, אבל הוא לא יודע איך זה יסתיים".

חלוץ השווה בין הסיטואציה של סוריה לזו של אירן וטען כי "זה רק מעיד על חוסר התחכום במדיניות הקווים האדומים. קו אדום הוא נכון רק למועד שאתה מכריז עליו. ברגע שהוא נחצה, המכריז עומד בדילמה".

חלוץ סיים את דבריו כשהדגיש כי "האינטרס של ארה"ב ישראל, הוא לוודא כי יש אלטרנטיבה לאסד לאחר הפגיעה בו. ראינו מה קרה בעירק – לאחר הדחת הדיקטטור קיבלנו כאוס".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>