מאי 29
חלוץ בראיון מיוחד לקובי מידן בגלי צה"ל: יש את הצורך, הרצון והיכולת לגייס החרדים לצה"ל

הרמטכ"ל לשעבר דני חלוץ קיים שלשום ראיון מיוחד לקובי מידן (לחצו להאזנה) במסגרת התכנית "אנשים בלילה" בגלי צה"ל. חלוץ שיתף את המאזינים בין היתר בסיפור ילדותו ומשפחתו, שירותו הצבאי ופעילותה של עמותת אתגרים בה הוא משמש כיו"ר בהתנדבות מזה כארבע שנים.

חלוץ גם התייחס לסוגיות הבוערות ובראשן השוויון בנטל. הוא נשאל לגבי הצורך, הרצון והיכולת להגיע למצב של גיוס חרדים לצבא והשיב: "הצורך קיים ותקף. אם החרדים יתגייסו, ניתן יהיה לקצר את שירות החובה לכלל החיילים ואף להגיע לשירות של שנתיים, כמו שהיה לפני מלחמת ששת הימים. רצון – בהחלט קיים. עובדה שיש חרדים שמשרתים. גם בתקופתי, כמפקד טייסת, שירתו חרדים במקצועות ספציפיים ועשו שירות מעולה. יכולת – פה זה עניין של החלטה ומשמעויותיה. נכון שזה דורש התארגנות, אבל זה בעיקר עניין של רצון ואינטגרציה חברתית".

לגבי סוגיית הטלת הסנקציות אמר חלוץ כי: "היום, מצד אחד, יש לנו חוק שירות חובה, שאומר שכל צעיר מחויב בשירות – כל אחד על פי כישוריו. ומאידך, יש אוכלוסיה שלמה שהחוק הזה לא חל עליה – החרדים והערבים. גם מקרב המשרתים, יצרנו מטעמים פוליטיים, קבוצות שקיבלו פטורים כאלה ואחרים כמו ישיבות ההסדר והנח"ל.

למה צריך לחכות 3 שנים להטלת סנקציות? הרי בעוד 3 שנים נהיה שוב בשנת בחירות ואז סביר להניח כי יוותרו על היישום הזה לטובת פשרה פוליטית זו או אחרת. יש פה ניסיון לרבע מעגל, אבל בסוף זה יצוף למעלה. צריך להוריד את הספק ולהחיל חוק אחד על כולם: כל בן 18 ללא הבדל דת, גזע ומין, יחויב בשירות צבאי או אזרחי – כשלחוק מלווה סנקציה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>