נוב' 17
"במקביל לכתישה הצבאית יש לייצר אופקים מדיניים כאלה ואחרים"

דני חלוץ התארח הערב באולפן החדשות של ערוץ 2 והתייחס למבצע "עמוד ענן", שנכנס ליומו ה- 4 ונשאל על המשכו הצפוי של המבצע. "אנחנו קרובים לנקודה שבה צריך למצוא את היציאה או את ההיפוך בהשתלשלות של המערכה", אמר הרמטכ"ל לשעבר.

"ההיפוך הוא אופציית הכניסה הקרקעית, שצריכה להיות מוכנה ויחליטו עליה אם אין אלטרנטיבה אחרת לסיים מערכה שכזו. היציאה היא סיום המערכה בהסדר עם הבנה מעוגנת ומגובה על ידי השחקנים האזוריים והבינלאומיים – המצרים, הטורקים, האמריקאים והאירופאים – שצריכים לתת לנו בטוחה להשגת פסק זמן ארוך מספיק, כי לא נגיע להסדר כולל".

חלוץ התייחס להכרזות ניצחון היוצאות מעזה ואמר: "אם מישהו מכריז על ניצחון, הוא גם מסמן שמבחינתו אפשר להפסיק. אנחנו צריכים לקלוט את הרמזים ולהבין שמדובר במזרח תיכון אחר וסוער. מצרים היא אחרת, ארדואן הוא אחר. אין ספק שאנחנו צריכים להחליט לעצמנו מתי השגנו את היעדים המבצעיים ומאותו רגע היעדים המדיניים צריכים לתפוס את המשחק המרכזי".

"הצבא לא יביא לפתרון מדיני ולא ימנע את הרקטה האחרונה. ראינו את זה ממלחמת לבנון ב- 82' ועד היום. הצבא איננו יכול ויודע לסיים את השיגורים בדרך כוחנית, אבל הוא יודע לייצר מצב שממנו והלאה המדינאים צריכים לקחת ולהוביל לפתרון הסכמי כלשהו. במקביל לכתישה הצבאית יש לייצר אופקים מדיניים כאלה ואחרים. גם אם הם לא יביאו תרופה מיידית – לפחות הם ייצרו תקווה לשני הצדדים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>