נוב' 15
"טיל אחד בת"א לא צריך לשנות את המשוואה"

דני חלוץ התארח הערב בחדשות ערוץ 10, בעקבות יומו השני של מבצע "עמוד ענן" בעזה והתייחס לנפילת הטיל בגוש דן. "אוי לנו אם טיל אחד שלא פגע בשום מקום בגוש דן משנה את המשוואות. המבצע צריך להימשך עד שהמטרות שהדרג המדיני הגדיר תושגנה. המטרות אינן מוחלטות וניתנות למדידה – כי הרתעה והשגת שקט אינם מושגים מדידים.

אני חושב שאם נלך למהלך קרקעי, מועד הסיום יילך ויתרחק. אם אנחנו מעריכים כי לא השגנו את המטרות, נצטרך להמשיך ולפעול עד שנשיג, או נשנה אותן. לעולם לא נדע אם ההרתעה הושגה, אלא אם צד אחד מרים ידיים ונכנע. מכיוון שאין בכוונתנו לעשות זאת, השאלה אם בכוונת הצד השני לעשות זאת".

הרמטכ"ל לשעבר גם התייחס לניסיונו במבצעים דומים מהעבר ואמר כי: "ההשוואות שאנחנו עושים לסיטואציות עבר אינן רלוונטיות – עזה אינה לבנון ולבנון איננה מדבר סיני. כל אירוע עומד בפני עצמו. בלבנון יש 6 שנות שקט, האם אפשר להשיג את זה בעזה? לא בטוח.

המצב יותר מורכב שם ומסובך. מי שחושב שבעקבות המבצע נשיג רגיעה מאוד ארוכה – צריך להגדיר מה זה ארוכה. אינני יודע כמה זמן של רגיעה נשיג. צריך לזכור שמצרים השתנתה והלגיטימציה שלנו שונה מלפני 4 שנים ומלפני 6 שנים – מה שהופך את התמונה להרבה יותר מסובכת".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>