אוק' 25
"יש לטפל במנהיגי החמאס"

הרמטכ"ל לשעבר דני חלוץ התראיין אתמול ליעל דן בתוכנית "עושים צהריים" בגלי צה"ל בעקבות ההסלמה בדרום והדגיש כי יש לנקוט פעולה ישירה נגד החמאס ומנהיגיו. "סיכול ממוקד של אופנוען משגר רקטות כזה או אחר – אינו מספיק", אמר חלוץ.

"ישראל צריכה להעביר מסר חד משמעי, בהתחלה בעל פה ולאחר מכן במעשה, כלפי ההנהגה של החמאס. החמאס הוא זה שמכתיב את סדר היום בעזה. הם אלו המחזיקים בכוחות ובמנגנוני הביטחון, הם אלה ששולטים במדיניות ואתמול אף אירחו את נשיא קטאר. הם שותפים למעשים האלה ואין דבר שנעשה ללא ידיעתם וללא תחת עיניהן הפקוחות"

חלוץ הציג קו תקיף ואמר כי על אנשי החמאס, מכל הדרגים, להרגיש מאוימים אישית. "עד שלא נטפל בהם מהראש עד הרגליים – הם לא יבינו את המסר. בהיררכיית המנהיגות של החמאס יש הרבה מאוד אנשים. כרגע אנחנו מטפלים בדרג הטוראים, אבל יש לעלות קומות – עד הקומה הראשית ולא להוציא אף אחד מהכלל. מתי לטפל ובמי – את זה יש להשאיר לגורמים המקצועיים".

מניין הארונות אינו צריך לקבוע את מדיניות התגובה 

באשר לתגובת ישראל הוסיף חלוץ כי "אם חס וחלילה הרקטות יגרמו לפגיעות משמעותיות בישראלים – היינו מדברים אחרת. אבל אני נגד הגישה שאומרת כי מניין הארונות יקבע את מדיניות התגובה שלנו. יחד עם זאת, המחשבה שנגיע לפתרונות שיחזיקו לעולם ועד – היא מחשבה שגויה. צריך להבין כי יש פה התמודדות שנמשכת לאורך זמן. על מנת להגדיל את המרווחים בין פרצי האלימות יש לנקוט ביד קשה נגד המנהיגים. האבחנות שאנו עושים בין הדרג הצבאי לדרג המדיני – הן לא מן העניין".

חלוץ, שעזב את מפלגת קדימה לפני מספר חודשים, התייחס למערכת הבחירות הקרבה והודה כי נעשו אליו פניות מגורמים שונים. "אני רוצה להמשיך לתרום למדינה, כפי שאני עושה מזה מספר שנים כיו"ר עמותת אתגרים – שזו גאווה גדולה. אף פעם לא אמרתי שאני עוזב את הפוליטיקה, אלא רק עזבתי את קדימה. יחד עם זאת, אינני מחפש שיחזרו אחריי ואני לא מחפש מקום עבודה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>