אוק' 07
דני חלוץ לרשת ב': יירוט המזל"ט הוכיח את כשירותו ויכולתו של חיל האוויר

דני חלוץ שוחח הבוקר עם אריה גולן בתכנית הבוקר של רשת ב' בעקבות יירוט המזל"ט בהר חברון על ידי חיל האוויר. חלוץ אמר כי היירוט מוכיח כי חיל האוויר היה ערני ומוכן. "יירוט המזל"ט קבע שני דברים: מצב הערנות של חיל האוויר הוא ראוי ומצד שני יש פה הוכחת יכולות של הצד השני שאומר 'ראו, אנחנו יודעים לשגר משהו עד ישראל'. האם למשהו הזה יש תפוקה מבצעית ראויה? – זו כבר שאלה אחרת".

חלוץ הדגיש כי הוא אינו חושב ששיגור המזל"ט הוא איתות כוונות מצד האירנים למתקפה על ישראל. "אני מציע להשאיר את הדברים בפרופורציות", אמר הרמטכ"ל לשעבר והוסיף: "אם לאירנים יהיה נשק גרעיני זה יהיה חמור מאוד, אבל בינתיים אנחנו רואים שהסנקציות פועלות בכיוון הנכון ומביאות לתוצאות. אולי לא בקצב שכולם רוצים לראות, אבל זה מספק לחלוטין".

חלוץ גם התייחס לנאום נתניהו בעצרת האו"ם ואמר: "עד שהנושא האירני ירד מסדר היום, היה מישהו שהעלה אותו בחזרה אחרי חוג הציור שראינו. לדעתי זה לא היה רציני, הן הטעם הפשוט – הנושא של תקיפה באירן נופח למימדים כאלה גדולים והנה באחת – הוא נדחה לאביב או לקיץ הבא. אז אחת מהשתיים – או שזה לא היה כל כך חשוב, בטח לא בשביל לשלם את מחיר ההידרדרות ביחסים עם ארה"ב. ואם זה כן היה חשוב – למה לדחות?".

לבסוף, לגבי המשך דרכו הפוליטית, אמר חלוץ: "לקדימה אינני חוזר".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>