יוני 29
"ההכרעה איננה עניין פוליטי אלא מנהיגותי"

דני חלוץ במאהל הפראייריםדני חלוץ הגיע הצהרים למאהל "הפראיירים" על מנת לחזק את ידם של הפעילים למען השוויון בנטל, זאת בעקבות המתיחות הפוליטית שנוצרה לקראת הגשת מסקנות ועדת פלסנר.

"שירות חובה במדינת ישראל איננו עניין לפשרות פוליטיות. בראייה שלי מדובר בסוג של חוק יסוד", אמר חלוץ. "אם לא יקפידו על העיקרון הזה ויהפכו את זה לעניין של מסחרה פוליטית, אז נקבל משהו שירצה את הפוליטיקאים אבל ישאיר מאוכזבים את כל אלו שנושאים בנטל היום. צריך לחייב שכל אזרח במדינת ישראל יתרום למדינה על מנת לקבל ממנה, וזה צריך לקרות לאלתר, ולא בגיל 23 ולא בגיל 28, כי אחרת המהלך יהיה יקר יותר מכל מהלך אחר".

הרמטכ"ל לשעבר הביע את תמיכתו בפלסנר ואמר כי אם הוא ייכשל – סימן שמישהו גרם לכך. "אני עדיין לא רואה את ועדת פלסנר מתמוססת ורוצה לקוות שתהיה נאמנה לעיקרון הזה. יוחנן, שהוא איש ערכי ולדעתי מאמין בדיוק בדברים שאני אומר, יצליח להעביר את זה. אם הוא לא יצליח, משמע שכופפו לו את הידיים. ואני מקווה שהוא לא יתכופף. יש לקיים סנקציות אישיות כנגד כל מי שלא משרת ובמידה וינסו למסמס את זה הפעם, נמשיך לשאת בדגל. החלטה בנושא זה היא מנהיגות ולא פוליטיקה".

חלוץ הבהיר כי החלופה לחוק טל הוא המבחן של קדימה: "עניין גיוס ושירות לכל אינו עניין פוליטי – אלא עניין מנהיגותי".


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>