מאי 03
דני חלוץ ערך סדרת הרצאות לצוערים בצבא ארה"ב

התמונות מאתר JINSA

דני חלוץ חזר לאחרונה מארה"ב שם העניק סדרת הרצאות לצוערים בשלוש אקדמיות של הצבא האמריקאי.

ההרצאות התקיימו במסגרת תוכנית של ארגון ארגון ג'ינסא (The Jewish Institute for National Security Affairs -JINSA), המבצע מזה שנים רבות פעילויות הסברה בקבוצות שונות בקרב הציבור האמריקאי, שמטרתן הצגת הזווית הישראלית בזירה הצבאית-בטחונית. התכנית גם כוללת גם ביקור לימודי של החיילים בן שלושה שבועות בישראל.

במסגרת הרצאותיו של חלוץ, שהתקיימו באקדמיית חיל האוויר, אקדמיית ווסט-פוינט והאקדמיה באנאפוליס, הסביר הרמטכ"ל לשעבר את דעותיו בנושאים בטחוניים שונים הקשורים לישראל, ביניהם: ה"אביב הערבי" (אותה כינה "רעידת האדמה בעולם הערבי"), האיום האירני ומאזן הכוחות במזרח התיכון. הוא הזכיר לחיילים כי דמוקרטיות לא נולדות בין לילה והדגיש את הצורך של התמקדות בשמירה על היציבות והביטחון באיזור.

בקשר לאיום האירני, אמר חלוץ כי למרות שצריך להכין את האופציה הצבאית, יש להשתמש בה רק כמוצא אחרון לאחר שכל האפשרויות האחרות מוצו. עוד הדגיש בנושא זה שהאיום האירני הוא בעיה גלובלית ולא ישראלית בלבד, מפני שאם אירן תצליח לפתח נשק גרעיני היא תגרום לאי-יציבות במזרח התיכון כולו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>