פבר' 06
"דיון שגולש להתרברבות בנושא האיום האירני – פוגע בהרתעה הישראלית"

דני חלוץ התארח היום באולפן ערוץ 2 אצל עודד בן עמי ב"שש עם" בנושא האיום האירני ומינויו של אמיר אשל למפקד חיל האוויר החדש. הרמטכ"ל לשעבר צידד במהלך של ברק אובמה, שהקפיא היום את נכסי ממשלת איראן בארצות הברית. "אובמה פועל בכיוון הנכון", אמר חלוץ. "יש להפעיל על אירן חנק כלכלי באמצעות סנקציות מסוג אלה. אני לא חושב שאירן תסגור את מיצרי הורמוז כפי שהיא מאיימת, אבל אובמה לוקח איום כזה בחשבון ויודע שיש לו מענה".

חלוץ התייחס בהרחבה לאופיו של הדיון בנושא האיום האירני בתוך השיח הישראלי. לטענתו, אפשר לדבר על הנושא, אך: "יש קו מאוד ברור בין דיבור לגיטימי לדיבור לא לגיטימי. ברגע שמתחילים לדבר על עיתויים, מטרות ויכולות – לא ירחק היום בו יתחילו לדבר גם על איזו שעה ובאיזה יום", אמר. "זהו חוסר אחריות לדבר על מושגים כאלה בפומבי. אפשר לדבר על הסוגיה הזאת ברבדים האסטרטגיים שלהם.

דני חלוץ על האיום האירני

דני חלוץ על האיום האירני בערוץ 2

אינני פוסל את הדיון אם נכון או לא נכון לבצע את התקיפה ברמה העקרונית, אבל אם מתחילים לדבר על חלון זמנים, זה מרים את רף הסיכון עבור אלה שהולכים לבצע אותה". חלוץ הוסיף כי "דיון שגולש להתרברבות הוא מסוכן, כי אין לו חסמים ובלמים וזה פוגע בהרתעה הישראלית. אם נצעק 'זאב זאב זאב' ובסוף לא יקרה כלום – נפסיד מכך הרבה".

בהתייחסו למינוי הטרי של מפקד חיל האוויר, אמר חלוץ: "אמיר אשל הוא מפקד שמגיע עם הרבה מאוד ניסיון. הוא עשה את כל שרשת התפקידים הנדרשת לקראת הפיקוד על החיל. הוא לא יהיה מפקד ח"א טכני. הוא יודע להביע את דעתו, הוא יאמר אותה ואינו שבוי בקונספציות. אני בטוח שהוא יעשה את הדבר הכי טוב לעם ישראל. אני מאוד רגוע עם המינוי ורוצה לברך ולאחל לו בהרבה הצלחה. באותה נשימה נזכיר שהיו עוד שני מועמדים ראויים וטובים – יוחנן ונמרוד".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>