איגרת אישית

מדינת ישראל יקרה לכולנו. זה הבית אליו עלתה לארץ מאיראן סבתי עם ארבעת ילדיה בשנת 1935 וזה הבית בו יגדלו נכדי. אני מביט על המפעל הציוני הנפלא הזה- ומתפעל. הצלחנו, בתוך שנות דור, להקים בית בטוח לעם היהודי. גם אם הבית הזה אינו מושלם, עדיין, יסודותיו איתנים. במדינת ישראל מאגר של מוחות מצויינים, צה"ל הוא מן הצבאות הטובים בעולם, הכלכלה הישראלית שורדת משברים. חיינו פה עדיין רצופים כאב,- אבל יש בהם גם חיי חברה עשירים, תרבות וחיי לילה, שאינם מביישים רבות ממדינות המערב. אנחנו מצליחים לחיות פה, לבנות ולהיבנות.
ארבעים שנים ושלושה חודשים שירתתי בצה"ל. בתקופת זו זכיתי זכות אמיתית להיות מעורב בכמה מן הצמתים המרכזיים של מדינת ישראל ושל העם היהודי בעת החדשה.
עוצמתו של עם נמדדת לא רק בכוח פיזי- אלא בראש ובראשונה ברוח, באחדותו של עם, ברצון בניו לתרום לעיצוב עתידו ובאיכות מנהיגיו.
בחרתי לאחרונה לעשות מעשה, ולחזור למעגל העשייה הציבורית. אני רואה זאת כמשימה בעלת חשיבות עליונה ומתכוון למלאה ביושר ונאמנות.
לכך חונכתי. רעייתי ואני חינכנו את ילדינו לתרום מעצמם את המיטב, ביושר, בזקיפות קומה ובאהבה לעם ולארץ. זכיתי להנחיל ערכים אלה לדורות של חיילים ומפקדים שגדלו תחת פיקודי.
אני מזמין כל אחד ואחד מכם להצטרף לעשייה. אני רואה בכם שותפים לדרך. האתר הזה הוקם לא רק להבעת דעותי- אלא גם לשמיעת עמדתכם. אני מזמין אתכם להביע דעתכם, ולעשות מעשה של שינוי לשיפור עתידנו.

סגור לתגובות.