דצמ' 18
"יש להרחיק את הפורעים מהשטח בצווים מנהליים"

הרמטכ"ל לשעבר דני חלוץ התארח אתמול בתוכנית "פגוש את העיתונות" עם דנה וייס בערוץ 2, במסגרת פאנל שהתקיים בנושא התפרעות המתנחלים בשטחים.

בדיון, בו השתתפו גם מפכ"ל המשטרה לשעבר משה קראדי, ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי והפרקליט הצבאי הראשי שלעבר אמנון שטרסנוב, אמר חלוץ שיש לנהוג בתקיפות כלפי המתפרעים, אך הוסיף כי אסור להכליל את כלל ציבור המתנחלים.

"זו לא פעם ראשונה שמרימים על חייל וזו לא פעם ראשונה ששורפים מסגד", אמר חלוץ בתחילת הדיון. "כדי לתאר את המצב אנחנו משתמשים במושגים רומנטיים כמו 'נוער הגבעות' ומתייחסים אליהם כמו אל רועים שמסתובבים בין עצי הזית (אותם הם גם כורתים לפעמים…). גם המושג 'תג מחיר', אותו אימצנו, מתאר מעשי עבריינות לשמה. הבעיה היא שאנחנו בעיקר מדברים ולא עושים, כך היה גם בתקופתי כרמטכ"ל.

דני חלוץ בפגוש את העיתונות

יש בעיה מבנית בהתמודדות עם הבעיה שמציבים בפנינו המתפרעים ונאומי פאתוס במרכז מפלגה כזו או אחרת אינם מביאים תרופה. ההגדרה אם לקרוא להם ארגון טרור או לא, אין בה שום דבר מהותי. לא מגדירים את עברייני תל אביב כארגון טרור על מנת לטפל בהם".

חלוץ התייחס בדבריו לכלל ציבור המתיישבים ביהודה ושומרון ואמר כי "אסור לנו לחטוא ולהכליל את כל הציבור שמתגורר ביהודה ושומרון. זהו ברובו ציבור שומר חוק, נאמן ומשרת את מדינת ישראל".

באשר לצעדים המשפטיים שיש לנקוט כלפי המתפרעים אמר הרמטכ"ל לשעבר: "יש לנקוט בצעדים יוצאי דופן כמו להרחיק את הפורעים בצווים מנהליים מהשטח. על מנת לבצע זאת, צה"ל אינו מספיק ויש לערב בכך גם את השב"כ והמשטרה. אני מקווה שלא נגיע לרגע בו המתפרעים יפתחו באש על צה"ל. צריך לעשות את הפעולות לפני שתפרוץ האש. אם חס ושלום דבר כזה היה קורה השבוע במחנה צה"ל, היינו נמצאים בדיון אחר"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>