דצמ' 11
"אסור שלא למצות הזדמנויות להרגיע את השטח"

ביום שישי האחרון, בעקבות ההסלמה החוזרת בדרום, התראיין הרמטכ"ל לשעבר, דני חלוץ, לתוכניתו של גולן יוכפז בגלי צה"ל.

לשאלתו של יוכפז על מקרים בהם נפגעים אזרחים בתקיפות צה"ל על מתקני חמאס ברצועה, אמר חלוץ: "חלק מהמחירים של העימותים הללו, הם שלעיתים זה לא מצליח במאת האחוזים, למרות שאנחנו צריכים לבדוק לפני שאנחנו מבקרים את עצמנו. יחד עם זאת, על כל מאות האירועים בהם זה 'מצליח', אנחנו צריכים לשאול את עצמנו האם סטטיסטית זה לא יכול לקרות מדי פעם, אבל בראש ובראשונה צריך להצטער על זה שאזרחים נפגעים והצער הזה הוא צער כן ולא בא מן הפה אל החוץ".

עוד אמר חלוץ כי: "המדיניות של הטרור היא מאז ומתמיד למצוא מחסה תחת נשים וילדים, אין פה דבר חדש. הדילמה הזאת תתקיים לעולם ועד ובתוך הדילמה הזאת עושים לטעמי את העבודה הכי מדוייקת שאפשר להעלות על הדעת".

אני לא בעד להסתער מחדש על עזה

בהקשר למצב בו צה"ל מנסה לסכל פיגוע על ידי חיסול ובעצם כך נפתח סבב של עימותית מול ארגוני הטרור המכניס מחדש מאות אלפי אזרחים למרחבים המוגנים, השיב חלוץ: "כשיש ודאות באשר להוצאת פיגוע כזה, אני חושב שלא נכון שנפתח את הסבב לאחר ששילמנו במחיר של הרוגים ישראלים, אלא נכון שאם כבר נגזר עלינו להיות בסבב – זה רק אחרי שגבינו כבר את המחיר מראש וסיכלנו פיגוע".

באשר לטענתו כי ההרתעה אל מול גורמי הטרור לא נשמרת, הרחיב חלוץ: "יש לפגוע באופן מתמיד בראשי הטרור, אבל יחד עם זאת אסור לא למצות הזדמנויות להרגיע את השטח. אני לא בעד להסתער מחדש על עזה ולהכנס אליה. יש להפנות את הכתובת למי ששולט בשטח והכתובת היא החמאס. אנחנו רואים בשולי הדברי שאין בצד השני רצון עז להסלים את המצב, ואולי זה חלק מפירות ההבנה, אם יש פירות, בין פת"ח לחמאס".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>