נוב' 06
הזיכרון שלי מרבין ז"ל

דני חלוץ התארח בשבוע שעבר בתכנית הצדעה מיוחדת בערוץ 2 עם רזי ברקאי במלאת 16 שנה להירצחו של ראש הממשלה יצחק רבין.

במסגרת הפאנל, בו השתתפו הרמטכ"לים לשעבר אהוד ברק, אמנון ליפקין-שחק, שאול מופז והרמטכ"ל הנוכחי בני גנץ, סיפר חלוץ על הזיכרון החזק ביותר שיש לו מרבין: "זה היה ב- 1994 בסיום הקורס של המכללה לביטחון לאומי. כראש להק אוויר (סגן מפקד חיל האוויר) תיאמתי את ליווי מטוסו של המלך חוסיין, שהגיע לבקר בארץ לפני החתימה על הסכם השלום עם ירדן.

קשה היה שלא להבחין בהתרגשות שניכרה על פניו של רבין. התרגשות של הגשמה שכל אחד מאיתנו מרגיש. וזכורה לי הסיגריה המשותפת שלי יחד עם רבין, בתור המעשנים היחידים בחדר".

"ההקצנה בארץ הולכת ומתעצמת"

דני חלוץ

דני חלוץ ב"הצדעה לרבין"

בהמשך התכנית התייחס חלוץ לאפשרות התרחשות רצח פוליטי נוסף. "יש בי חשש כבד כי ההקצנה לא פסה מהארץ, היא הולכת ומתעצמת", אמר הרמטכ"ל לשעבר. "הקצנה עד למעשים שאנחנו כחברה דמוקרטית לא רוצים לראות בקרבנו. הלוואי ולא נחווה עוד רצח של ראש ממשלה, אבל לפסול דברים כאלה על הסף, רק מתוך כמיהה למשהו אחר ולא מתוך הסתכלות מפוכחת על מהמציאות בה אנו חיים – זו תהיה טעות גדולה".

חלוץ התייחס למורשת רבין, לבקשת המראיין: "את מורשת רבין אני מייחד ליכולת שלו להסתכל למציאות ולתת לה תשובות שמתאימות למציאות שמתרחשת לפנינו ולא למה שלא קיים. זה הנכס הכי גדול שאני נושא איתי ממה שרבין הותיר אחריו".

לחצו לצפייה בתוכנית במלואה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>