נוב' 21
חלוץ אודות ההסכם המתגבש עם איראן: "צריך להסתכל על הסיכוי ולא רק על הסיכון"

הרמטכ"ל לשעבר, דני חלוץ, התראיין ל"יומן הצהריים" ברשת ב' בנושא הסכם הגרעין המתגבש של המעצמות מול איראן. "צריך להעריך את מאמצי ראש הממשלה על מנת למזער את הנזקים בהסכם מול איראן", הסביר חלוץ. "יחד עם זאת, יש להפנים שכולם עומדים לחתום על הסכם בסופו של דבר, משום שהעולם מחפש דרכים לא אלימות כדי למצוא את הפתרון הכי מתקבל על הדעת בסוגיה הזו".

"אני מניח שאין הסכם שימנע ממדינה שנחושה להשיג משהו, מלהשיג אותו. אם איראן תחליט שזה הדבר המרכזי שעל בסיסו האומה תמשיך להתקיים, היא תגיע לזה", המשיך דני חלוץ. "צריך להסתכל גם על הסיכוי, ולא רק על הסיכון. הסיכון קיים – איראן גרעינית זה דבר רע. איראן שנמצאת תחת הסכמים ובקרה – זה דבר טוב יותר. לאט לאט, יהיה אפשר להגיע מהסכם אחד להסכם אחר, ואיראן תעמוד למבחן. אני חושב שצריך לקבל את זה".

בעניין העימות הפומבי של נתניהו וקרי אמר חלוץ: "אין ספק שדיפלומטיה פומבית דרך טוויטר ופייסבוק שנוגעת לרמה האישית, לא תורמת לשיפור האווירה. צריך להסתכל על מערכת היחסים עם ארצות הברית כמערכת יחסים ברמת החשיבות הגבוהה ביותר לישראל. בפני ישראל ואמריקה עומדות במזרח התיכון עוד הרבה סוגיות. דיפלומטיה שקטה ודיסקרטית, כמו המפגש של ראש הממשלה עם ולדימיר פוטין, היא דבר טוב יותר".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>