יוני 01
חלוץ על סוגיית גיוס החרדים (רשת ב'): "אחרי רעש וצלצולים – נשארנו באותה נקודה"

דני חלוץ שוחח בשבת בבוקר עם ענת דוידוב ברשת ב' אודות המצב בסוריה בעקבות הודעתו של אסד על רכישת טילי S300 ועל סוגיית גיוס החרדים בעקבות אישור מתווה ועדת פרי: "ההחלטה ליישם את החוק רק בעוד 4 שנים, אומרת למעשה שלא יישמו את החוק ורק דוחים את הקץ. אחרי הרבה רעש וצלצולים – נשארנו באותה נקודה", אמר הרטמכ"ל לשעבר.

חלוץ התייחס לכך כי גם במתווה החדש יש הפרדה בין אוכלוסיות שונות. "מה יותר פשוט מלהגיד: כולם שווים בפני החוק ושכל בן או בת 18 יחויבו להתייצב ופטורים ידונו לפי שיקולי הצבא. אני מתפלא על מקבלי ההחלטות, חלקם בעלי עבר צבאי, שעושים מניפולציות ופשרות על גבם של המשרתים מסיבות שהן פוליטיות".

בנוגע למצב בסוריה, התייחס חלוץ לאמירותיו של הנשיא אסד, שטען כי רכש מרוסיה טילי S300. "כשמישהו מנסה לגלגל את האחריות לגורם שאינו מעורב – זה מעיד על חולשה. ככל שהוא ירגיש חלש יותר, הוא יחפש מפלט ולכוון את החיצים אלינו".

לגבי מצב אפשרי של מלחמה מול סוריה, אמר חלוץ כי "ב- 65 שנות עצמאות אנו כל הזמן מאוימים. פעם אלו היו כוחות רגלים וטנקים והיום אלו טילים וטרוריסטים. בעוד 10 שנים נעמוד בפני יעמוד משהו חדש שעוד אין לו שם. על כן, יש לקיים את שגרת חיינו ולהיות מוכנים עם עין פקוחה. אינני יכול לומר שאנחנו קרובים למלחמה, אבל צריך גפרור קטן במקום שיש בו אדי דלק כדי לייצר תבערה. טילי ה S300 הם שינוי, אבל לא כזה שמשנה את יחסי הכוחות האסטרטגיים בינינו לבין סוריה".

חלוץ נשאל אם הוא מתכוון לחזור לפוליטיקה ואמר: הרהורים תמיד יש. כרגע אני משקיע את עצמי בעמותת "אתגרים" בה אני פועל בהתנדבות כיושב ראש כ- 5 שנים ומוצא שם הרבה עדנה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>