דצמ' 10
״ אין כאן לא שירות ולא שוויון – זו מריחה אחת גדולה״

הרמטכ"ל לשעבר דני חלוץ עלה לשידור הערב בתוכנית הרדיו של עמנואל רוזן ובן כספית ב- 103fm בנוגע להחלטת הממשלה להאריך את ההסדר המאפשר את הפטור מגיוסם לצה"ל של אלפי חרדים. ההצעה אמורה לאפשר לכ-1,300 חרדים להשתלב בשירות האזרחי, כפי שקבע חוק טל, במתכונת מצומצמת. ההסדר החדש לא נותן פתרון לכ-14 אלף חרדים, מדי מחזור גיוס, שלא מתגייסים לצה"ל.

״אין כאן לא שוויון ולא שירות, אלא מריחה אחת גדולה של כל אלה שנושאים בנטל, מתגייסים ומשרתים את המדינה״, התייחס חלוץ להחלטה. ״צריך להתקדם במתינות ובהדרגתיות, אבל עוד אין בכלל הסכמה שלהם שצריך לשרת – שירות צבאי או אזרחי. בינתיים כל מה שהם עושים זה לשרת את עצמם ולרוקן את קופת המדינה", לדבריו.

הרמטכ"ל לשעבר הוסיף כי המצב צריך להדאיג את כל מי שהמדינה יקרה לו. ״בעוד זמן לא רב, לא יוכל מיעוט של 40 אחוז לשאת על גבו את 60 האחוז שאינם תורמים. זו בעיית שורש של מדינת ישראל ובמקום לטפל בה, אנחנו פוטרים אותם חדשות לבקרים מכל חובה. צריך לעשות את הצעד הראשון כדי שנוכל ללכת עקב בצד אגודל למסע הזה״.

לבסוף התייחס חלוץ לבחירות הקרבות, אך לא הסכים לגלות למי יצביע. עם זאת, ציין את שאול מופז, חיים אמסלם וזהבה גלאון כמי ש״לפחות יש להם קו והולכים בו ולא נוטים ברוח כעלה נידף. אם העם יבחר את ההרכב הנוכחי שמשתק את המדינה, הוא יידון לעוד ארבע שנים של אי עשייה וזה כיוון שאני חרד ממנו״.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>