נוב' 15
"אין איש חסין בהנהגת החמאס מפני פגיעה"

בעקבות פתיחת מבצע "עמוד ענן" בעזה התראיין דני חלוץ אצל אילנה דיין בתוכנית הבוקר של גלי צה"ל. הרמטכ"ל לשעבר התייחס לחיסולו של אחמד ג'עברי ואמר כי "אולי היה צריך להתחיל בדרג גבוה יותר".

"להשקפתי אין איש חסין בהנהגת חמאס מפני פגיעה. זו השקפתי וזו תפיסת עולמי. אין לנו דרך להרתיע ארגוני טרור במימדים המקובלים בין מדינות. הם אינם מדינה, אלא אסופה של טרוריסטים מחבלים שאין להם מטרה זולת לפגוע באזרחי מדינת ישראל על מנת להשיג יעדים נשגבים שלא יוכלו להשיג לעולם".

"צריך לדאוג שלהניה ולאל-זהאר לא יהיה בית לחזור אליו בתום המבצע. בדיוק כמו הבית באשקלון שנפגע, הבית בבאר שבע שנפגע  והבית באשדוד שנפגע. יואילו בטובם הפלסטינים הבכירים שמרגישים חסינות כי הם קוראים לעצמם "דרג מדיני" לעבור גם הם לבתים זמניים – כי בתיהם יעלמו".

חלוץ נשאל על האפשרות של התפתחות המבצע לפעולה קרקעית ואמר כי "פעילות קרקעית צריכה להיות אופציה ועוד אמצעי בסל האמצעים. זו אפשרות שקיימת וצריך לשמר אותה ולהיערך אליה. צריך לברך את הדרג המדיני על החלטה נכונה, שגם אם באה מאוחר, היא בעיתוי מתבקש. צריך להעריך את התושבים בדרום ואת הביצועים של צה"ל".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>