יולי 02
"יש להחיל את אותו חוק על כולם"

דני חלוץ התראיין היום לתוכנית הצהריים של רשת ב' בנושא ועדת פלסנר למען חלוקת השוויון בנטל, זאת בעקבות המתיחות הפוליטית והמחלוקות שנוצרו על רקע דיוניה, במיוחד בעניין הסנקציות האישיות שהיא מבקשת להטיל על חרדים שלא יסכימו לשרת. "מתמיה אותי שמדברים על סנקציות וכולם נזעקים", אמר חלוץ. "הרי כל צעיר חילוני שלא מופיע בשער לשכת הגיוס, מיד נכנס למעצר. אז מול ציבור מסוים מקבלים את זה שיש סנקציה ומול ציבור אחד לא? יש להחיל חוק אחד על כולם".

האזינו לראיון המלא:

“נושא השירות בעיני הוא כמו חוק יסוד שנוגע לכבוד המדינה ואזרחיה. לא יכול להיות שיותר משליש יקבלו פטורים כאלה ואחרים באמתלות שאינם מן המניין. יש יהודים שומרי מסורת שמקפידים קלה כחמורה ומשרתים מצוין ואין להם שום מגבלה לקיים את כל הלכות המסורת והתורה".

חלוץ התייחס לסוגיית השירות האזרחי וערביי ישראל ואמר: "החוק צריך להיות אחיד לכולם. אין אזרחים סוג א' ואזרחים סוג ב'. סוג השירות הוא הפשרה. אני מניח שאם ניתן אלטרנטיבה של שירות אזרחי, יהיו כאלה שיבחרו בשירות האזרחי על פני הצבאי ונצטרך לאפשר להם את זה".

בנושא היערכות הצבא לגיוס החרדים אמר חלוץ: "הצבא מוכן להתחיל בתהליך ואין שום בעיה איתו. צריך להיערך, אבל עוד לא הגענו לנקודה בה הסמכנו שצריך לשרת. חבל שתחת הטענה שלצבא יהיה  קשה להיערך, יש כאלה שרוצים לבטל את האמירה העקרונית".

לבסוף הביע דני חלוץ את דעתו הברורה בחלקה של קדימה בנושא שינוי חוק טל: "קדימה הודיעה באופן חד ומפורש שאם חוק טל לא ישונה היא לא תמצא את עצמה בממשלה. אני חושב שהיא צריכה להקפיד על כך ולא למצמץ ולא למרוח. כל מריחה כזאת תרע את מצבה של קדימה ולא תשפר אותו".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>