אפר' 29
"דיסקין דיבר מדם ליבו"

דני חלוץ התראיין היום בחדשות הערב בגלי צה"ל וב"עושים סדר" של בן כספית בערוץ 2 בנושא ההתבטאויות האחרונות של ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין והאפשרות להקדמת הבחירות על רקע ביטול חוק טל.

דני חלוץ על יובל דיסקין"דיסקין דיבר מדם ליבו, צריך להקשיב לו, גם אם לא אוהבים את המוסיקה", אמר הרמטכ"ל לשעבר. "הוא דיבר כבעל מקצוע ולא צריך לגזור עליו שתיקה בדברים שהם בליבת החשיבות של ישראל".

"בסוגיה האירנית דיסקין הקפיד לדון רק בהיגיון שמאחורי התקיפה ולא בשאלות טקטיות. אני מזהה מדבריו שהייתה מחלוקת בין ראשי מערכת הביטחון לראשי המדינה ושעמדתם לא זכתה למשקל הראוי. במקרה כזה חייב כל אחד מהם לומר את דברו בנימוס ובהקשר המקצועי המתבקש".

בהתייחס לדיבורים בנוגע לתקיפה אפשרית באירן אמר חלוץ כי "השאלה היא עם המעשה הוא נכון ולא אם הדיבור הוא נכון. אבל אם מישהו מדבר, הוא צריך לקחת בחשבון שעליו לפרוע את שטר הדיבור".

חוק טל – ככל שהזמן יעבור יהיה יותר גרוע

חלוץ, שבשבוע שעבר חתם על העצומה למען השוויון בנטל, נשאל בגלי צה"ל לגבי ביטול חוק טל והקדמה אפשרית של הבחירות לכנסת. "אני רוצה לקוות, שבלי קשר למערכת בחירות, חוק טל צריך לעבור מהעולם", אמר חלוץ. "ככל שחולפים הימים, המצב נהיה יותר גרוע. אנחנו הולכים למציאות שמספרי ההשתמטות גדלים ומבהילים – ולכן חובה עלינו לפעול לשינוי עם בחירות או בלי בחירות.

חלוץ נשאל על כניסתו הצפויה לפוליטיקה כחבר קדימה: "הדבר ששמתי לנגד עיני הוא לפגוש כמה שיותר אנשים. בני אדם הם אלה שיכריעו וצריך להתייחס אליהם כבני אדם. אני אומר חד משמעית שהאלטרנטיבה היחידה לשלטון הנוכחי היא קדימה בהנהגת שאול מופז. אף מפלגה אחרת לא מצהירה זאת וגם לא רואה עצמה שכזו. הציבור צריך לשאול האם הוא רוצה את שאול מופז בראש המדינה או את ביבי".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>