עמותת "אתגרים"

עמותת "אתגרים" היא ארגון מיוחד במינו הבנוי על פעילותם של קבוצת מתנדבים גדולה ואיכותית. בעמותה גרעין של אנשים במשרה מלאה המוציאים לפועל באמצעות מדריכים, מומחים מקצועיים ומתנדבים את משימות העמותה.

העמותה הוקמה בשנת 1995 על ידי קבוצת נכי צה"ל בראשות מר יואל שרון.

ייעודה להעצים את יכולתם של ילדים, בני נוער ובוגרים, הסובלים ממגבלות פיזיות, חושיות ומנטליות, להשתלב בחברה על ידי בניית בטחונם העצמי ואמונתם בעצמם באמצעות התמודדות עם פעילות אתגרית בטבע.

תחומי הפעילות האתגרית בהם עוסקים חברי העמותה כוללים: שיט, ספורט חבלים לסוגיו, רכיבה על אופניים, ספורט ימי וספורט תחרותי במסגרת תחרויות ספורט הנכים.

הכלי האתגרי ככלי חינוכי שיקומי, הינו יחודי ואין לו אח ורע בארץ ובעולם,  הכלי נמדד ומוערך באופן שיטתי ותוצאותיו ניכרות במבחן תוצאה מרשים בכל קנה מידה.

במסגרת הספורט התחרותי זכו ספורטאי העמותה בהישגים בינלאומיים נכבדים: מדלית זהב בשיט באולימפיאדת הנכים באתונה 2004, אליפות עולם בשיט בשנת 2010, מקום חמישי בשיט באולימפיאדת בייג'ין. גם מתחרי הרכיבה על אופניים זכו להישגים רבים בתחריות רכיבה לנכים, כמוהם רץ המרתון העיוור.

פעילות העמותה מקיפה מעל  5000 ילדים ובני נוער המשתתפים על בסיס קבוע בתוך המסגרות החינוכיות המיוחדות בתאום מלא עם משרד החינוך. העמותה נותנת מענה גם לכ- 700 בוגרים,העמותה מקיימת תוכנית שיקומית יחודית בשיתוף משרד הביטחון, לנפגעי פוסט טראומה, פצועי צה"ל ושאר כוחות הביטחון באמצעות שייט, העמותה מכינה בני נוער עם צרכים מיוחדים לשרות צבאי, ומגייסת אותם לצה"ל, בעמותה מתקיים פורום העצמה מיוחד לנשים עם וללא צרכים מיוחדים, חוגי בוגרים וכד'.

העמותה נתמכת תקציבית על ידי משרדי ממשלה שונים (חינוך, רווחה, תרבות וספורט, ביטחון) ועל ידי גופים עסקיים ופרטים המעלים תרומתם לעמותה באופן שוטף.

פעילות העמותה משתרעת על פני הארץ כולה ללא הבדל דת, גזע או מין.

על העמותה ופעילותה ניתן לקבל פרטים נוספים באתר: www.etgarim.org

דני חלוץ יו"ר העמותה (בהתנדבות)

סגור לתגובות.