מרץ 28
מפגש ששת הרמטכ"לים באירוע ידידי צה"ל בארה"ב

ביום שלישי שעבר (22/3/11), התקיים במלון וולדורף אסטוריה בניו יורק ערב ההצדעה השנתי לחיילי צה"ל של ארגון ידידי צה"ל בארצות הברית (FIDF) בהשתתפותו של דני חלוץ ורמטכ"לים לשעבר נוספים.

באירוע המרגש, השתתפו למעלה מ 1,400 אורחים מרחבי ארצות הברית וישראל, ביניהם אנשי עסקים, מובילים חברתיים ואנשי צבא. הערב כולו נערך בסימן 30 שנות פעילות לארגון ידידי צה"ל בארה"ב.

כאות הוקרה והערכה על התרומה ארוכת השנים של הארגון, והשינוי המשמעותי שהארגון מאפשר בחייהם של עשרות אלפי חיילי צה"ל ובני משפחותיהם, הגיעו להצדיע ולכבד את התורמים, שישה רמטכ"לים לשעבר: דני חלוץ, גבי אשכנזי, ח"כ משה (בוגי) יעלון, ח"כ שאול מופז, אמנון ליפקין שחק, ושר הביטחון, אהוד ברק.

כמו כן, נכחו באירוע נספח צה"ל בוושינגטון, האלוף גדי שמני, ראש אכ"א, האלוף אבי זמיר, דובר צה"ל, תת-אלוף אבי בניהו, יו"ר ארגון ידידי צה"ל בארה"ב, ארתור סטארק, נשיאת הארגון, נילי פאליק, מנכ"ל הארגון, האלוף במיל' יצחק (ג'רי) גרשון, ונשיא ומייסד הקרן לידידות, והרב יחיאל אקשטיין.

הרמטכ"לים בכנס של ארגון ידיד צה"ל בארצות הברית - צלם: שחר עזרן

אורח הכבוד והדובר המרכזי של הערב היה שר הביטחון, אהוד ברק, אשר ברך את התורמים והודה להם בשמם של חיילי צה"ל ומפקדיו על תרומתם ארוכת השנים לצה"ל ולחברה הישראלית. כמו כן, התייחס שר הביטחון למצב הביטחוני בדרום. כחלק מתוכנית הערב, התקיים ראיון מוקלט עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, שוחח בשידור לוויני חי באמצעות ניידת של JCS עם האולם המלא מבסיס חיל האוויר בפלמחים והודה לתורמים.

את הערב חתם נאומה המרגש של הגב' מרים פרץ אשר שכלה את שני בניה אוריאל ואלירז במהלך שירותם הצבאי.

הרמטכ"לים בכנס של ארגון ידיד צה"ל בארצות הברית - צלם: שחר עזרן

ערב ההצדעה השנתי בניו יורק הוא אירוע גיוס התרומות המרכזי והגדול ביותר של ארגון ידידי צה"ל בארה"ב. השנה, נתרמו למען חיילי צה"ל 23.1 מיליון דולר במהלך האירוע, מתוכם תרומת שיא של הקרן לידידות, בראשות נשיא ומייסד הקרן, הרב יחיאל אקשטיין, בסכום של 8.5 מיליון דולר.

יו"ר ערב ההתרמה, בני שבתאי, אשר עומד בראש הערב מזה 15 שנים, הודה לאורחים המכובדים ואמר: " לא היינו יכולים להבטיח את רווחתם של חיילי צה"ל ומשפחותיהם במשך שלושים השנים האחרונות ללא ברכתם ותמיכתם של הרמטכ"לים.  הערב, יש לנו הכבוד לארח את ששת הרמטכ"לים האחרונים של צה"ל  לערב חגיגי זה".

מנכ"ל הארגון, יצחק (ג'רי) גרשון, אמר במהלך האירוע: "רק עם שיודע להעריך את אלו שהגנו ומגינים עליו ישרוד לנצח."

יפעת בכור, מנהלת השיווק של הארגון אמרה "כל שנה אנו מתרגשים מחדש מהתמיכה הגדולה של הקהילות בארה"ב למען צה"ל. והשנה, שנת השלושים לארגון, אנו מצדיעים להם על הרצון הרב והסיוע לחיילי צה"ל".

ארגון ידידי צה"ל בארצות הברית (FIDF) הוא ארגון ללא מטרת רווח הפועל בארצות הברית מזה 30 שנה, והוקם על ידי ניצולי שואה שהיגרו לאמריקה. מטרת הארגון: דאגה לרווחת החיילים והחיילות שמשרתים בצה"ל, למשפחותיהם ולמשפחות השכול.

לארגון 14 סניפים ברחבי ארצות הברית ופנמה, ומגייס מידי שנה כ-60 מיליון דולר לרווחת חיילי צה"ל.
הארגון פועל במספר תחומים מרכזיים אשר תומכים בחיילי צה"ל ותורמים לעיצוב דמותה של החברה הישראלית: פעילות חינוך ותרבות לחיילים, תוכנית המלגות IMPACT, סיוע כלכלי לחיילים ממשפחות נזקקות, סיוע ותמיכה למשפחות השכולות, דאגה לרווחת חיילים בודדים, מימון שבועות נופש מבצעי ליחידות לוחמות, שיפוץ והקמת מבני רווחה.

תמונות: שחר עזרן

סגור לתגובות.