מרץ 16
"למדינת ישראל חובה מוסרית להחזיר את גלעד שליט הביתה"

אתמול הופעתי בהרצאה בפני תלמידי כיתות י"ב בביה"ס הריאלי העברי בחיפה. מספר דקות לאחר פתיחת ההרצאה, בשעה 11:00 בדיוק, נעמדו התלמידים על רגליהם למשך חמש דקות, על מנת לתמוך סמלית במאבק הציבורי להשבתו של גלעד שליט.

במהלך האירוע נשאלתי מספר שאלות חשובות על ידי התלמידים. להלן עיקרי דבריי:

עמדתי בנושא שליט

"גלעד חי, נושם וקיים, ובעמידתנו זו אנו מביעים את רצון כולנו לראותו חוזר הביתה בשלום. משימתו של חייל הושלמה כאשר הוא שב הביתה שלם. ערכי היסוד של צה"ל אינם מתירים השארת חיילים בידי האויב. אני רוצה להאמין ולקוות כי ממשלת ישראל חדורת רצון ונחושה להשיבו".

שאלת המחיר

"השאלה איננה מספר המחבלים שישוחררו, אלא מיהם אותם מחבלים ולאן ישוחררו. שאלת כמות המחבלים אשר ישוחררו, היא אחת הטענות אותן משמיעים המסתייגים משחרור שליט בכל מחיר. בעסקת ג'יבריל בשנות השמונים, שוחררו 1400 מחבלים, ויש טענה שחלקם חזרו לפעול במעגלי הטרור.

יחד עם זאת, אני מאמין בצה"ל וביכולתו לטפל בעניין זה. איננו צריכים להמתין לשחרור מחבלים כדי לדעת את זוועות הטרור. עלינו להילחם בטרור באופן קבוע ותקיף, ללא קשר לשחרור מחבלים בתמורה לשבוי שלנו".

ההצטרפות לקדימה

עם רון כתרי, מנהל ביה"ס הריאלי

"בעבר האמנתי בארץ ישראל השלמה, אולם אדם מובחן מהבהמה ביכולתו לקרוא מציאות ולהגיב לה, תוך עדכון דעותיו. אני רוצה להאמין, כי אנשים מסוגלים לבחון עמדותיהם ולשנותן בהתאם למציאות העכשווית"

הליך מינוי הרמטכ"ל

"מה שקרה לנו בחודשים האחרונים הוא רע מאוד מבחינת התהליכים עצמם, אולם הרחקנו לכת בתליית גיבורינו בכיכר העיר. גלנט תרם רבות למדינה והדרך בה הוצג לא היתה הוגנת כלפיו, כלפי משפחתו וכלפי ילדיו. אני מקווה שהמדינה למדה משהו מהאירוע הזה, אשר יצר כתמים שלעולם יישארו ברקע."

ערכים וחינוך – היסוד לקיומנו

"אין דבר המשפיע ומגדיר את עתידה של מדינה יותר מן המערכת החינוכית. הערכים המוטמעים, המחויבות האזרחית וההבנה שכל דור נושא את אחריותו לדורות הבאים הם היסוד לקיומנו."

במהלך דבריי ציינתי לשבח את אורן אלמוג, תלמיד ביה"ס הריאלי וחניך מצטיין של תכנית אתגרים, אשר איבד את מאור עיניו בפיגוע הטרור במסעדת מקסים בשנת 2003 והפך במרוצת השנים לזוכה מדליה בתחום שייט המפרשיות.

סגור לתגובות.